16 comments

 • Witaj
  Dr Franc Zalewski mowi o trojkatnych wierceniach w kamieniolomie w Krakowie i transporcie kamienia po calej Polsce w czasach przed lodowcowych. Czy nie sa to dowody na zaginiona ‚super cywilizacje’, a moze nawet atlantyde :-)?

 • Jerzeli to mozliwe i masz odrobine poczucia humoru to prosze o dalsze tzw zagubione cywilizacje i przepowiednie na nadchodzacy czas zmian…..Dzieki….

 • Niedawno usłyszałem po raz pierwszy na temat miejsca nazywającego się Tiermes (Hiszpania). Podobno jakieś megalityczne stanowisko o nieznanym przeznaczeniu. Może coś na ten temat?

 • Zamawiam jakis adres gdzie bedzie mozna wyslac ciekawe zdjecia i relacje z prywatnych dochodzen itd moze sie na cos przydadza

 • No to masz pan na rok roboty 🙂 chyba czas naskrobac ksiazke jak bedzie jakis kickstarter to chyba warto bedzie wplacic 🙂

  • Cieszy taka robota. Lista jest, ale ja nie lubię chadzac utartymi ścieżkami i dlatego kiedy pojawi sie jakiś nowy aspekt sprawy będzie okazja, żeby temat pokazać zupełnie w nowym świetle a kto wie – może i okolicznościach przyrody. Coś w końcu wydam, ale kickstarterów nie będę w to mieszał. Dzięki za wsparcie!

 • Ja tradycyjnie, aby wciąż podkreślać popyt na historię starożytną poproszę jakieś wpisy na temat Gunung Padang, jeśli będzie coś nowego w tej sprawie.
  Natomiast drugi temat nawinął mi się przy okazji dyskusji ze znajomymi, którzy stojąc po stronie sceptycyzmu pytają: gdzie są te starożytna maszyny którymi rzekomo przodkowie Egipcjan mieli sterować kując kamienie i wytwarzając postumenty, lub chociaż ich części? Dlaczego archeolodzy ich nie znajdują? A może jednak znajdują, tylko są źle opisywane? A może ich po prostu nikt nie szuka?
  Pozr.
  M.

 • Medycyna oficjalna ale wybita poza główny nurt z powodów … różnych (no właśnie, jakich?). Np. leczenie witaminą C w megadawkach, vide Pauling lub Zięba.

 • Hej Chris!
  Może coś o Aniołach?Ostatnio czytałam książki Jamesa Stuarta Bella.Są to przeważnie krótkie historie, niektóre naprawdę niesamowite!
  Pozdrawiam 🙂

 • Cześć Chris.
  Przeczytałem właśnie taką oto ciekawą pozycję, niby fantasy – niby relacja (bo są tam relacje naocznych świadków), opisującą kwestię smoków. Do nabycia tej książki skłoniły mnie osobiste doświadczenia w tej materii. Mam nadzieję, że temat Cie zaciekawi, postrzępisz nieco swego pióra.

  http://www.goodreads.com/book/show/34899.The_Book_of_the_Dragon

  • Artur , ciekawe,co piszesz….hmm osobiste doświadczenia ze Smokami??!
   Może byś je opisał i wspólnie z Chrisem tu przedstawił?
   Czy Smoki to to samo, co Reptylianie?

 • Cześć Chris. Oglądałem ostatnio niezwykle interesującą serię filmów z kanału Thunderbolts, a poruszającą temat ciał niebieskich na antycznym niebie i ich wpływu na starożytną mitologię. Według teorii tam prezentowanej planeta Saturn była kiedyś o wiele bliżej Ziemi niż obecnie (znana była jako drugie Słońce), była w idealnej koniunkcji na niebie z Wenus i Marsem i zostało to zapamiętane w zbiorowej pamięci w różnych starożytnych religiach. Myślę, że materiał Ci się spodoba 😉 : https://www.youtube.com/watch?v=svfWvSHh4AY
  A tu materiał w formie jednego skompilowanego filmu : https://www.youtube.com/watch?v=t7EAlTcZFwY
  😉

 • Cześć Chris
  Obejrzałem sobie takie coś https://www.youtube.com/watch?v=ivLcmB_Gogc
  I tak się zastawiam czy jeśli on tj dr Kaczmarzyk ma racje to takie istoty jak giganci albo ludzie z Paracas są w ogóle „możliwi”?
  Np. jak by sobie radzili z przetrawieniem tych 40 tyś. kalorii na dobę.Jakby miała przebiegać kopulacja zwykłej kobiety z „synem bożym”.Jakby mieli się rodzić giganci nawet jeśli zawsze do porodu potrzebna by była cesarka.
  Dlaczego naukowcy antropolodzy nie przedstawią teoretycznego modelu takiego stworzenia i wykażą że nie miałby on szans żyć.To lepszy argument przeciw takim jak my niż wyniosłe milczenie.
  pozdr.

  • Wykład dr Kaczmarzyka ma oczywiście sens – w świetle obecnej wiedzy na temat mózgu. Wciąż jednak nie wiemy jakie są jego pełne możliwości i dlaczego kontrolujemy tylko jego niewielki procent. Wieloryb jest gigantem i ma mózg kilka razy większy od ludzkiego. Nie znamy procesów jakie tam zachodzą i zakresu jego inteligencji. Wiemy, że posiada on inteligencje niezwykle wyrafinowaną, stawiającą to zwierze dużo ponad innymi ssakami. Natura pokazuje że utrzymanie ogromnego mózgu jest możliwe. Co do wydłużonych czaszek z Paracas to wszystko odpowiada teorii Kaczmarzyka. Efektem nadmiernie rozwiniętego mózgu było wątłe ciało.

 • Ciekawe ,zaskakujące przygody czytelników NA.
  Chris ,bądź pobłażliwy dla mojego pomysłu , to nie żart 🙂
  Napisz ,co o tym myślisz?

  • Jeśli ktoś przeżył interesującą przygodę z przyjemnością ją tutaj zamieszczę! Doskonały pomysł Melita 🙂

Join the discussion

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *