39 comments

 • Ja poprosze o odpowiedz na pytanie po co?Po co tym wszystkim illuminatom,reptilianom, zakonom ,lozom ta wladza te pieniadze jak sobie je moga wydrukowac a i tak maja wszystkjie cennosci swiata po co?

 • Witam panie Chrisie. Wszystkie tematy są bardzo interesujące,a szczególnie przedstawienie owych tematów.Jeśli miał by pan czas i jest pan zainteresowany to może zrobiłby pan program o tzw.Starcu z Gór – Hassan Ibn Sabbah .Jest to historia skrytobójców,morderców – bardzo efektywnych zresztą.Zwani są również asasynami.Asasyni byli rekrutowani jako dzieci i poddawani ślepemu posłuchowi.Dzieci -dziewczynki i chłopcy byli porywani np.z wypraw krzyżowych i trenowani na morderców.Hasan ibn Sabbah (zwany Starcem z Gór; 1056–1124) – pierwszy przywódca islamskiej sekty nizarytów (asasynów) mieszkał gdzieś w górach Syrii.Niektóre źródła mówią,że jest to postać fikcyjna.Pozdrawiam serdecznie.

 • Witaj kochany Chisie 😉 Chciałbym złożyć zamówienie do jednej z kolejnych Polaraks na podstawie tego artykułu https://www.theatlantic.com/science/archive/2018/04/are-we-earths-only-civilization/557180/ jak również jeszcze coś więcej o pracy (teoriach) Michaela Tellingera https://www.youtube.com/watch?v=JcCrL9iHGWY , wiem że już o nim opowiadałeś, ale myślę że temat jest na tyle ciekawy, że na pewno jeszcze czymś ciekawym nas zaskoczysz, poza tym w polskojęzycznym internecie praktycznie o nim i o tym co robi się nie wspomina 🙂 Serdecznie Cię pozdrawiam i wielki szacunek za to co robisz!

 • Chris,

  Super, że prowadzisz ten portal, jest bardzo ciekawy i oryginalny, oby chciało Ci się jak najdłużej!

  Podoba mi się też wiele interesujących komentarzy. Dzięki temu możemy razem ewoluować, wzrastać.

  Wszystkiego co najlepsze dla Was i Waszych bliskich z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

  Przy okazji – jest taka nowa, dość szybka, bez reklam, choć z ograniczonymi dodatkami, przeglądarka „Brave”, która ma dodatkowo ciekawy system datków „Payments” dla odwiedzanych stron – może warto się zainteresować?

  Pozdrawiam serdecznie!

 • Może dałoby się zrobić audycję na temat teorii synchroniczności C.G. Junga ?
  Mam jeszcze jeden temat: Giennadij Szypow i jego teoria pól torsyjnych.

  Pozdrawiam,
  Eda

  P.S.
  Podczas nocnych tras zawsze słucham Pańskich audycji oraz Radia Paranormalium.

 • Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 Roku dla Ciebie i słuchaczy!

  Fajnie, że Paralaxa nadal żyje, podziękowania za interesujące audycje i gratulacje!

  Niestety nie mam czasu oglądać Polaraksy, poza tym bojkotuję zbrodniarzy z Google mających krew tysięcy ofiar w Syrii, ale dla Ciebie zrobię wyjątek i pewnie wymyślę jakiś sposób żeby automatycznie dokonywać odsłon Twoich stron… 🙂 Może inni miłośnicy mogliby zrobić podobnie, żeby wesprzeć Twój projekt w ten sposób?

  Niestety sam jestem w olbrzymim niedoczasie, więc zbytnio mnie nie dziwi brak aktualizacji Paralaxy od 10 grudnia, ale mam takie życzenie żeby te wpisy dodać abyśmy mieli o czym dyskutować. 🙂

  Poza tym interesuje mnie co wiadomo nt. obecności na Starym Świecie roślin, zwierząt, przedmiotów z Ameryk przed ‚odkryciami’ Kolumba?

  • Np. można dodać do Task Schedulera Windows kilka poleceń uruchamiania Firefox z parametrem „-new-tab URL”, gdzie URL to konkretna strona, kilka razy dziennie (np. nocami, kiedy śpimy), albo w tygodniu. Rozbudować to można prosto jako pliku „bat” z losowo wybieranymi z listy stronami, listę można łatwo aktualizować. To taki pomysł prosto z głowy 🙂

   Mam też życzenie, żebyś nigdy Chrisie nie dał się skusić na podążanie niesmaczną, odpychającą drogą panów Ż z Bliblitekarium, którzy z niewiadomych powodów rozpowszechniają soft-porno, co było dla mnie olbrzymim, nieprzyjemnym zaskoczeniem. Lubię, jak chyba inna słuchaczka, odsłuchiwać sobie audycji Paranormalium do snu, i niedawno zamiast błogo sobie odpłynąć w objęcia Morfeusza zostałem gwałtownie wybudzony plugastwami i obrzydlistwami czytanymi przez Ivelliosa. Gdybym miał może 15-17 lat to takie grafomaństwo by mnie interesowało, ale jako człowiek trochę starszy nie gustuję w takich obscenach. Nie wiem, czego w życiu brakuje panom Ż ale od jakiegoś czasu usilnie ich dyskusje oscylują wokół takich żałosnych tematów, z olbrzymią szkodą dla ich audycji…

 • Może temat Wszechświata holograficznego?

  Pozdrawiam,
  Eda

 • Chris (dzień dobry), jak można do ciebie napisać? Mam pytania związane z ostatnią poląraxą:) i z Gobekli Tepe i nie wiem, gdzie się z nimi podziać…

 • Witam Chris! Jestem Twoim stałym słuchałem oraz czytelnikiem NA. Robisz kawał dobrej roboty! Ciekawe informacje, spojrzenie , wnioski.. ostatnio zacząłem zgłębiać ponownietemat Agarthy i interesuje mnie czy masz jakieś informacje na temat rzekomej „wojny” w 1996-1999. która miała na celu zniszczenie tej mitycznej krainy. W polskojęzycznych stronach jest malo informacji na ten temat a z jezykim ang. radzę sobie na kiepskim poziomie.. oraz drugi ciekawy temat który mnie interesuje to odkrycie tunelii w gorach Becugi w Rumuni z roku 2003 które zostało szybko utajnione.. jakieś spostrzeżenia na te tematy? :)?

 • Bardzo bym sie ucieszyl gbybys napisal cos o odkryciach w gorze Bucegi (Rumunia) i jak sprawa potoczyla sie dalej ,gdyz bylo to w 2003 roku!

 • Może coś na temat Maszyny Hieronymusa?

  pozdrawiaM,
  eDa

 • Wszystkim Spokojnych, Zdrowych i Wesolych Swiat!
  I Oczywiscie Mokrego Mikolaja 🙂

 • może trochę kryptozoologii, uwielbiam ten temat, a w USA jest dużo kryptyd

 • A może o NGA?
  globalresearch.ca: Meet the National Geospatial-Intelligence Agency, the CIA’s Big Brother: The Multibillion Dollar US Spy Agency You’ve Never Heard Of

 • Japończycy potwierdzają istnienie jaskiń na powierzchni Księżyca. Wiadomość na pierwszych stronach mainstream.
  Działa na wyobraźnię.

 • 1. z uwagi na zawód, bardzo mnie interesują teorie spiskowe związane z zawaleniem się wież w NY. Podzielam zdanie uczestników audycji – o braku możliwości zawalenia się tych wierz w taki sposób bez kontroli. być może możliwym jest zbadanie drgań sejsmicznych powstałych przy detonacji ładunków i zestawienie z uderzenień samolotu. Może trzeba patrzeć jak zwykle tam gdzie inni nie patrzą. Proszę o obejrzenie w jaki sposób robi się budynki w pewnym stopniu odporne sejsmicznie – powinien być dostępny pełny zapis czytnika. można by tez się pokusić o jakies proste obliczenia siły uderzenia i ich wpływu na elementy przesztywnione i co się stało z elementami przejmującymi wstrząs podczas uderzenia, tylko może nie mam sensu wkład pracy, gdy nie bardzo widać cel, czemu ma to służyć. chyba nie przegadamy high degree Staff at US department of chaos.
  2.Czy możecie się zająć konfliktem Izrael kontra reszta? – zarówno nieoficlanym Izraelem przed wojną jak po. pewnie wiele ciekawostek by wypłynęło. Warto byłoby wymienić czy tylko Izrael to nacja tzw. naznaczona i czy w przeszłości były inne takie-aspirujące do świętych nacje i jak skończyły – jeśli jest ewidencja.
  3. Co do gigantów dyskusja jest o wielkości… nie zgadam się z przedmówcami…zależy co jest czynnikiem stałym… jestli stały jest długi czas życia i kodowany właściwy okres wzrostu w czasookresie życia – nie ma problemu ,aby gigant, był zdrowym gigantem, urodzonym jako dziecko ze zwykłej ludziej matki …ale medycyna to nie moja dziedzina

 • Chętnie bym poczytał o piekielnym gmo i jego skutkach,które mogą i na pewno w przyszłości będą.

 • Czesc. Ostatnio rzucily mi sie w oczy plany francuskiego prezydenta Macrona, ktory chce mocno reformowac UE i moim zdaniem zmierza to w zlym kierunku, a mianowicie do jeszcze wiekszego uzaleznienia panstw czlonkowskich od UE. Chce on miedzy innymi: stworzyc jedna armie i wspolny budzet na nia, sily cywilne do walki ze skutkami katastrof naturalnych spowodowanych zmianami klimatycznymi! (nie kojarze aby w Europie dochodzilo do takich katastrof jak chociazby w USA, i jak na razie nie wydarzylo sie nic takiego do czego bylyby one potrzebne chyba ze takie sa planowane…), chce wspolnej polityki klimatycznej i opodatkowania energii pochodzacej z wegla wiec trzeba pokazac niedowiarkom jak dwutlenek wegla jest szkodliwy, ma powstac europejska agencja ds. azylu zbierajaca dane biomedyczne imigrantow oraz nowa agencja ds. cyfryzacji. UE zmierza w coraz bardziej dziwnym kierunku i przestaje sie zajmowac sprawami gospodarczymi a coraz mocniej chce zmieniac zycie spoleczne, kontrolowac mieszkancow i nie toleruje sprzeciwu. Jego zdaniem UE powinna sie skupic na bezpieczenstwie i walce z terroryzmem czyli problemach, ktore stworzyla sama Unia i nadal je rozwija zmuszajac wszystkie kraje czlonkowskie do przyjmowania uchodzcow. Wyglada to troche na stwarzaniu wspolnego problemu zeby wymusic okreslone zachowania.Nie kojarze zebys wczesniej zajmowal sie temtyka UE chyba ze mi to umnknelo, ale moze Cie ten temat zainteresuje. Pozdrawiam.

  • To są działania zgodne z (komunistycznym) Manifestem z Ventotene napisanym przez Altiero Spinellego. Bardzo dobrze omawia te sprawy Krzysztof Karoń, np. tu: https://www.youtube.com/watch?v=kPLi3Y_ySCw
   Temat ciekawy, bo dotyczy nas, żyjących w unii. Bez poznania „ojca założyciela” UE i jego Manifestu ( http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10109 ) nie da się zrozumieć, o co chodzi w polityce unijnej, dlaczego jedna armia, po co sprowadza się imigrantów, dlaczego unia dąży do likwidacji państw będących członkami unii, ich tożsamości, wyznaczników kultury, by nie było już poszczególnych narodów, a jedynie jeden naród europejski. Ciekawe, jakim językiem ma się posługiwać ten naród, angielskim, niemieckim, czy francuskim?? To horror, który dzieje się na naszych oczach za naszym (niestety) przyzwoleniem.

 • Witaj
  Dr Franc Zalewski mowi o trojkatnych wierceniach w kamieniolomie w Krakowie i transporcie kamienia po calej Polsce w czasach przed lodowcowych. Czy nie sa to dowody na zaginiona ‚super cywilizacje’, a moze nawet atlantyde :-)?

 • Jerzeli to mozliwe i masz odrobine poczucia humoru to prosze o dalsze tzw zagubione cywilizacje i przepowiednie na nadchodzacy czas zmian…..Dzieki….

 • Niedawno usłyszałem po raz pierwszy na temat miejsca nazywającego się Tiermes (Hiszpania). Podobno jakieś megalityczne stanowisko o nieznanym przeznaczeniu. Może coś na ten temat?

 • Zamawiam jakis adres gdzie bedzie mozna wyslac ciekawe zdjecia i relacje z prywatnych dochodzen itd moze sie na cos przydadza

 • No to masz pan na rok roboty 🙂 chyba czas naskrobac ksiazke jak bedzie jakis kickstarter to chyba warto bedzie wplacic 🙂

  • Cieszy taka robota. Lista jest, ale ja nie lubię chadzac utartymi ścieżkami i dlatego kiedy pojawi sie jakiś nowy aspekt sprawy będzie okazja, żeby temat pokazać zupełnie w nowym świetle a kto wie – może i okolicznościach przyrody. Coś w końcu wydam, ale kickstarterów nie będę w to mieszał. Dzięki za wsparcie!

 • Ja tradycyjnie, aby wciąż podkreślać popyt na historię starożytną poproszę jakieś wpisy na temat Gunung Padang, jeśli będzie coś nowego w tej sprawie.
  Natomiast drugi temat nawinął mi się przy okazji dyskusji ze znajomymi, którzy stojąc po stronie sceptycyzmu pytają: gdzie są te starożytna maszyny którymi rzekomo przodkowie Egipcjan mieli sterować kując kamienie i wytwarzając postumenty, lub chociaż ich części? Dlaczego archeolodzy ich nie znajdują? A może jednak znajdują, tylko są źle opisywane? A może ich po prostu nikt nie szuka?
  Pozr.
  M.

 • Medycyna oficjalna ale wybita poza główny nurt z powodów … różnych (no właśnie, jakich?). Np. leczenie witaminą C w megadawkach, vide Pauling lub Zięba.

 • Hej Chris!
  Może coś o Aniołach?Ostatnio czytałam książki Jamesa Stuarta Bella.Są to przeważnie krótkie historie, niektóre naprawdę niesamowite!
  Pozdrawiam 🙂

 • Cześć Chris.
  Przeczytałem właśnie taką oto ciekawą pozycję, niby fantasy – niby relacja (bo są tam relacje naocznych świadków), opisującą kwestię smoków. Do nabycia tej książki skłoniły mnie osobiste doświadczenia w tej materii. Mam nadzieję, że temat Cie zaciekawi, postrzępisz nieco swego pióra.

  http://www.goodreads.com/book/show/34899.The_Book_of_the_Dragon

  • Artur , ciekawe,co piszesz….hmm osobiste doświadczenia ze Smokami??!
   Może byś je opisał i wspólnie z Chrisem tu przedstawił?
   Czy Smoki to to samo, co Reptylianie?

 • Cześć Chris. Oglądałem ostatnio niezwykle interesującą serię filmów z kanału Thunderbolts, a poruszającą temat ciał niebieskich na antycznym niebie i ich wpływu na starożytną mitologię. Według teorii tam prezentowanej planeta Saturn była kiedyś o wiele bliżej Ziemi niż obecnie (znana była jako drugie Słońce), była w idealnej koniunkcji na niebie z Wenus i Marsem i zostało to zapamiętane w zbiorowej pamięci w różnych starożytnych religiach. Myślę, że materiał Ci się spodoba 😉 : https://www.youtube.com/watch?v=svfWvSHh4AY
  A tu materiał w formie jednego skompilowanego filmu : https://www.youtube.com/watch?v=t7EAlTcZFwY
  😉

 • Cześć Chris
  Obejrzałem sobie takie coś https://www.youtube.com/watch?v=ivLcmB_Gogc
  I tak się zastawiam czy jeśli on tj dr Kaczmarzyk ma racje to takie istoty jak giganci albo ludzie z Paracas są w ogóle „możliwi”?
  Np. jak by sobie radzili z przetrawieniem tych 40 tyś. kalorii na dobę.Jakby miała przebiegać kopulacja zwykłej kobiety z „synem bożym”.Jakby mieli się rodzić giganci nawet jeśli zawsze do porodu potrzebna by była cesarka.
  Dlaczego naukowcy antropolodzy nie przedstawią teoretycznego modelu takiego stworzenia i wykażą że nie miałby on szans żyć.To lepszy argument przeciw takim jak my niż wyniosłe milczenie.
  pozdr.

  • Wykład dr Kaczmarzyka ma oczywiście sens – w świetle obecnej wiedzy na temat mózgu. Wciąż jednak nie wiemy jakie są jego pełne możliwości i dlaczego kontrolujemy tylko jego niewielki procent. Wieloryb jest gigantem i ma mózg kilka razy większy od ludzkiego. Nie znamy procesów jakie tam zachodzą i zakresu jego inteligencji. Wiemy, że posiada on inteligencje niezwykle wyrafinowaną, stawiającą to zwierze dużo ponad innymi ssakami. Natura pokazuje że utrzymanie ogromnego mózgu jest możliwe. Co do wydłużonych czaszek z Paracas to wszystko odpowiada teorii Kaczmarzyka. Efektem nadmiernie rozwiniętego mózgu było wątłe ciało.

 • Ciekawe ,zaskakujące przygody czytelników NA.
  Chris ,bądź pobłażliwy dla mojego pomysłu , to nie żart 🙂
  Napisz ,co o tym myślisz?

Join the discussion