Polaraxa 12 – Maszyna Lachowskiego, Hełmofon Boga, Gwiazda Pandory i Mars

Polaraxa 12 okazała się prawdziwym wyzwaniem. Mimo, że z każdym kolejnym odcinkiem powinno być łatwiej, wciąż pojawiają się nowe trudności, które nazywam: „przygodami”. Tym razem najpierw posłuszeństwa odmówił mikrofon, którego software nie chciał rozpoznać a potem kiedy udało się wreszcie nagrać audio, to mp4-kę zaczynałem 5 razy, bo następny software się nagle kraszował – chyba nie dal rady wytrzymać tego o czym opowiadałem…..

12-sty odcinek Polaraxy znów serwuje całą kakofonię tematów z kosmicznymi na samym początku. Najpierw teoria na temat celu podróży samolotu kosmicznego X-37b w świetle zakładu pomiędzy szefami SpaceX i Boeing. Następnie teoria na temat trzęsienia ziemi w New Jersey i ewentualna rola CERN w tworzeniu takich zjawisk. Kolejny temat to exoplanety i astrogeologia a później Oumuamua, SETI i Black Knight.

Druga część audycji poświecona jest interesującym maszynom i technologiom. Maszyna Lachowskiego, Max Gerson, Hełmofon Boga i Gwiazda Pandory – wszystkie technologie idące pod prąd współczesnej nauki , ale osiągające zdumiewające efekty. Na koniec kilka słów o Patronite jaki założyłem i pytanie do wszystkich Słuchaczy co sądzą na ten temat. Zapraszam do odsłuchania audycji!

2 comments

  • Chris, a może byś tak zrobił jakiś większy artykuł na temat tajemniczego Black Knighta? Ciekawy temat i wiele mitów wokół niego narosło.
    Co do łazika na Marsie: temat zepsutych kółek upadł, ale co to znaczy? Czy ten łazik jeździ na tych poniszczonych kółkach? Czy są jakieś aktualne fotki tych elementów? Jak one teraz wyglądają?

Join the discussion

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *