Polaraxa 6 – SpaceX, Elon Musk i kolonizacja Marsa

Dzisiejszy start rakiety SpaceX i tajemniczy satelita Zuma stał się przyczyną wielu spekulacji. Jest to też okazja, żeby omówić ostatnie osiągnięcia w eksploracji przestrzeni kosmicznej przez firmy prywatne. Ich praktyczne podejście do życia a przede wszystkim do zarabiania pieniędzy – często również kosmicznych – być może radykalnie zmieni podejście do kosmosu, do odkrywania a nawet zasiedlania nowych planet. Elon Musk i SpaceX z pewnością jest liderem tego typu działalności, ale konkurencja wcale nie zostaje aż tak daleko w tyle. Audycja trochę krótsza niż zwykle, ale tylko ten jeden temat został wzięty pod uwagę. Zapraszam!

5 comments

 • cześć Chris
  zaczynam Ciebie słuchać i zawsze się cieszę na ten sam poczatek

  • nowy phenomen 6,25
   11,34 what is a capsule Cyngus
   14.26 i co , coincidance ?
   19.35 chyba przegięcie
   21.50 enormous lore
   Chris , you are the best, outstanding knowledge
   pozdrawiam
   gk

 • Hej Chris, jak zwykle świetny materiał :). Mam pytanie, co sądzisz na temat tego obiektu: OGLE-2016-BLG-1190Lb. Na polskim necie nie ma na razie wiele materiałów o tym ciele niebieskim, może wiesz coś więcej. A jak zawsze poziom komentarzy pod artykułami tego typu woła o pomstę… Niezmiennie mnie dziwi, jak zagadnienia UFO i tym podobne, mogą kojarzyć się z Tuskiem , Kaczyńskim i polityką.

  • Chris ma ma jakąś nieokreśloną ciepłotę do Donalda T
   Tylko niewielu wie do którego

   • Aaa no i muszę doprecyzować, bo mogło dwuznacznie zabrzmiec… Oczywiście, jeśli chodzi o politykę to chodziło mi o inne portale 🙂 Tutaj na szczęście się to nie zdarza i za to chwała tu wszystkim. Ale np. czyta się na Onecie w strefie tajemnic jakiś fajny artykuł Piotra Cielebiasia a w komentarzach takie farmazony, że hej…

Comments are closed.