Polaraxa 4

Kolejna Polaraxa. Jak na razie czwarta i jest serią rozmaitych historii jakie w ostatnich dwóch dniach zwróciły moją uwagę. Omawiane są najnowsze zdjęcia jakie podobno zrobiono podczas tajemniczej wyprawy admirała Byrda na Antarktydę w 1946/47 r. Do tego najnowsze, sensacyjne doniesienia z tego kontynentu, wyprawa na sondzie Juno dookoła Jowisza, nieoczekiwane konsekwencje uderzenia asteroidy Chicxulub, zwanym zabójcą dinozaurów, historia małżeństwa Hillów, ich abdukcji opowiedzianej poprzez wirtualną rzeczywistość, implanty i przyszły Człowiek 2.0 i na koniec kilka słów o starości i poczciwym prawdziwku. Zapraszam!

9 comments

 • Cześć Chris
  Jestem po debacie
  Tragedia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mówiłem, bez Ciebie to nie ma sensu
  pozdrawiam
  gk

 • 1. Chris, czy będziesz jeszcze robił Paralaksy ? Będzie mi brakowało nawiedzonego głosu Marka Sengiweliusa.. ;))
  2. Świat absolutnie nie idzie w dobrym kierunku, to idzie w kierunku jakiegoś Matrixa gdzie wszyscy będziemy jakimiś biorobotami, chociaż być może będziemy się cieszyć ze swojej niewoli. Ale jeśli to pójdzie w tym kierunku – ja robię out i przystępuję do buszmenów, będę leśnym dziadkiem, tarzanem, zgłębiającym medytację, LD, czakry i sztukę przetrwania. Uwierzcie mi – miałem w swoim życiu epizod psychotyczny (długotrwały brak snu + traumatyczne wydarzenie) gdzie ludzie słyszeli moje myśli wraz z odczuwaniem moich uczuć i to nie było fajne ani dla mnie, ani dla nich, chyba że te odczucia były tylko pozytywne, ale na dłuższą mete było to nie do wytrzymania.. Uwierzcie mi, nie chcecie czuć cudzych uczuć.

 • Chris, ale nad tym Byrdem nie da się przejść do porządku dziennego nawet gdyby Nexus opublikował go w towarzystwie Krzysia i Puchatka na Antarktydzie. Wiesz o tym.
  Tam wydarzyło się coś bardzo dziwnego i Byrd nieopatrznie zaczął paplać na ten temat. Coś niezwykle istotnego odkrył ten facet i wydaje się, że opowiaści o spodkach i bitwach mają nadać tej historyjce sensacyjny ton, który potem łatwo zlekceważyć.
  Byrd w wywiadach i gazetach mówił o nowym lądzie, i to jest fakt. I co z tym teraz zrobimy?

 • Właśnie ta jazda na………..niestety jest tu w naszej PL rzeczywistości – „normalnością” a szkoda bo mimo mnogości stron i pism czy blogów jest cala masa „śmieci medialnych ” , które zamiast zachęcić czytelnika do wgłębienia się w temat powoduje chaos informacyjny 🙁 Ty Chris masz swoje tłumaczenia oraz jesteś u samego źródła a to już baaardzo dużo 😉 tak więc jest to twój dodatkowy atut w sensie wiarygodności polecanych niesamowitości 🙂

 • Znakomity odcinek! Cieszę się, że zakończyłeś go dobrymi wieściami 🙂 Grzyby niech nam rządzą w kuchni dla naszego zdrowia 🙂 Ale jedno mnie zmroziło – Człowiek 2.0 jest przerażający..! Na szali warto położyć plusy i minusy tego projektu. Co z tego, że nauka, czy czytanie książek może być błyskawiczne, co z tego, że dzięki chipowi w mózgu można zobaczyć to, czego normalnie nie da się zobaczyć (z różnych względów), nawet to, że poczuje się emocje – strach, radość, podniecenie, przerażenie – owszem, jest to bardzo, bardzo pociągające i z pewnością znakomita większość ludzi chciałaby czegoś takiego doznać (ja chyba też 😉 ). Ale to jest, jak odczuwanie biorobota, tylko i wyłącznie emocje na zasadzie sterowania adrenaliną. Jak w Kosiarzu umysłów. To czysty matrix…! I jakoś trudno jest mi wyobrazić sobie tworzenie autentycznych więzi międzyludzkich, nie mówiąc już o takich uczuciach, jak miłość, przyjaźń (lub nienawiść), których nie da się dawkować za pomocą ani chipa, ani kroplówki z adrenaliną. Ale chyba wszystko zmierza ku temu, by sterować całymi społeczeństwami i mieć nad nimi absolutną kontrolę.
  Jest taka aplikacja w iPhonach, dzięki której można dobrać idealny kosmetyk dla siebie, bo apka skanuje twarz. Przydatne, ale.. Czyż nie jest to kolejny krok do kontroli? Często robimy to na własne życzenie, w pełni zezwalając na podglądanie nas przez Wielkiego Brata.
  Pozdrawiam i cieszę się, że tworzysz tak znakomite audycje!!

 • Takie pytanie Chris , Czy można Cię nie lubić ? Da się ? chyba nie

 • Bardzo dobry pomysł z różnorodnością tematów , audycja staje się wielowątkowa i jeszcze ciekawsza z iskrą tajemniczości po prostu wciąga bardzo 🙂

  • Dzięki Mariusz! Korzystając z okazji chciałbym dodać, że te wątki to najnowsze historie w danym temacie. Nie ma więc mielenia starych opowieści i jazdy na jałowym biegu.

   • Chris,
    dobrze, ze odpuściłeś rp
    dzisiejszy program pokazał wszystko
    namówiłem wielu moich znajomych na paralakse i są zachwyceni
    ja trzymam kciuki
    pozdawiam
    gk

Comments are closed.