Trójpalczaste mumie z pustyni Nazca cz.4

Badania trójpalczastych mumii powoli przynoszą pierwsze wyniki. Przeanalizowano wyniki badań dokonane przez dr Konstantina Korotkowa. Korotkow pobrał próbki do analizy z mumii Marii. Pierwsze badania jakie przeprowadzono dotyczyły potwierdzenia, że badacze mają do czynienia z tkanką biologiczną, że w mumię nie wmontowano jakichś elementów z plastku lub innego tworzywa. Przeprowadzone testy miały także na celu potwierdzenie, że badane tkanki mają starożytne pochodzenie. Po tym nastąpiła analiza badań zdjęć z tomografu. Wg Korotkowa ma już wątpliwości, że mumia jest prawdziwa. Następnie dokonano szczegółowej analizy palców, skupiając się przede wszystkim na tym, by znaleźć ślady jakiejś ingerencji z zewnątrz bądź manipulacji. Wielu krytyków całego przedsięwzięcia snuje podejrzenia, że trójpalczaste dłonie i stopy mumii są czyjąś sprytną manipulacją. Korotkow pobrał próbki tak z dłoni jak i stóp Marii. Przeprowadzone badanie bez cienia wątpliwości potwierdziły, że kompozycja, materiał a także DNA jest wszędzie to samo. Trójpalczaste dłonie i stopy należą do tego samego ciała.

Pierwsze testy DNA Marii wykluczyły, że jest to ciało jakiegoś zwierzęcia jak np małpy. Bez wątpienia Maria była człowiekiem. Obecnie uważa się, że na Ziemi żyły trzy typy albo gatunki człowieka. Pierwszy z nich to Neandertalczyk (człowiek w 99.5%), Cro-Magnon (100% człowiek) i Denisowian (99.7% człowiek). Homo floriensensis jest obecnie analizowany przez naukowców i na wyniki tych analiz trzeba jeszcze poczekać.

Obecnie prowadzi się na mumniach znacznie dokładniejsze badania. Tworzona jest biblioteka genów, która następnie będzie analizowana w porównaniu współczesnej bazy danych genetycznych. Wykaże to, czy Maria jest w 100% człowiekiem, czy też wystepują jakieś genetyczne anomalie. Trwa także analiza zdjęć zrobionych w tomografie. Wiadomo jest, że mumia posiada wszystkie wewnętrzne organy. Na zdjeciach widoczne jest serce, żołądek a także wyschnięte resztki mózgu. Maria ma ten sam rodzaj organów wewnętrznych jak współczesny człowiek.

Peruwiański radiolog, dr Raymundo Salas Alfaro przeprowadził szczegółową analizę lekarską przeswietleń jakich dokonano na mumii. On również nie ma wątpliwości, że mumia jest prawdziwym, niezmanipulowanym ciałem, należącym do jednej osoby. Mumia wciąż posiada zęby w górnej i dolnej szczęce, na zdjeciach widać serce, jego cztery komory i pozostalości arterii. Widać także zarys systemu oddechowego. W dolnej części ciała widać na zdjęciach pozostałości po jelitach. Wszystkie organy wg dr Salasa wyglądają naturalnie i nie widzi on śladów manipulacji za pomocą której ktoś chciałby wstawić w przeszłości czy współcześnie taki organ do ciała mumii.

Prowadzone są także badania nad trzema kolejnymi mumiami, które odnaleziono w tym samym miejscu co Marię. Te trzy nowe ciała nazwano “Rodziną”, bo są bardzo podobne do siebie. Różnice widoczne są jedynie w kształcie głowy natomiast reszta ciała trzech mumii wygląda bardzo podobnie do siebie. Ich skóra przypomina skórę węża. Palce mają bardzo długie paznokcie. Mumie mają też dziwną wypukłość na klatce piersiowej, którą prześwietlono w tomografie. Na razie nie ma jednoznacznej opinii czym jest ta wypukłość. Obecnie badania obejmują sześć mumii o dziwnych, trójpalczastych dłoniach.

Zdjecia z tomografu wykazały, że trzy nowe mumie nie zostały przez nikogo zmodyfikowane i ich ciała są nienaruszone. Ich kości są doskonale zachowane. Podstawa czaszki jest nieco inna niż ludzka, podobnie jak jej wewnętrzna budowa. Mumie te także mają w swoich czaszkach resztki wyschniętego mózgu i pozostałości po systemie nerwowym. Zaskoczeniem dla lekarzy był bardzo dobry stan tkanki miękkiej. Grupa peruwiańskich lekarzy, która analizowała zdjęcia z tomografu, nie ma wątpliwości, że istoty te są prawdziwe.

Istoty miały po trzy palce u rąk i nóg, podobną jak człowiek pojemność mózgu, ale ich wygląd z pewnością był nieludzki. Tylko Maria przypomina istotę ludzką. pozostałe mumie nazywane są reptylianami ze względu na skóre przypominającą skórę węża.

Obecnie trwają badania genetyczne i badania tkanki miękkiej oraz kości mumii w rosyjskim, Federalnym Instytucie Położnictwa, Ginekologii i Reprodukcji Człowieka w Saint Petersburgu. W tkankach znaleziono izotpy kadmu i strontu. Tajemnicą nadal jest to, skąd sie te izotopy wzięły w mumiach. Badania trójpalczastych mumii z Nazca nadal trwają.

20 comments

 • Ciekawa sprawa odnośnie izotopów kadmu i strontu bo na Ziemi nie występują one naturalnie. Ostatnio gdzieś czytałem , że te większe mumie mogą być genetycznie spokrewnione z człowiekiem, natomiast te niższe , mniejsze są odmienne, niestety nie jestem w stanie dotrzeć głębiej by zweryfikować te informacje, może ty Chris zrobisz kolejną część i napiszesz na jakim etapie obecnie są badania tych mumii ? . No i chciałbym dodać , że po raz pierwszy o tych mumiach dowiedziałem się od Ciebie.

 • Kolega „A” pewnie z wychowania fizycznego miał niedostateczny.
  Ludzie potrafią stawać na głowie mimo iż szyja jest nieproporcjonalnie cienka do ciała które w owym momencie utrzymuje.
  Kolega „A” stanie pewnie na głowie aby udowodnić fałsz tych mumii, pokazując zdjęcia E.T. ale to tylko świadczy o tym że filmy Pana Stivena służą mu za wzór postrzegania świata. To ja polecam jeszcze „Czterech pancernych” jako wartościowy film historyczny.
  Przypomnę że temat jest prowadzony z pozycji obserwatora opisującego to co zostało dokonane w badaniu tych istot.
  Pozdrawiam.

 • Na pierwszy rzut oka przypominają mumie szaraków, zastanawia mnie czy są jakieś legendy w tych rejonach na temat takich istot, bo to by bardzo uprawdopodobniało tę historię.

 • Z fotografii „rodziny” wynika że mumie moją wielkość porównywalną z długością ludzkiej ręki a Maria jest większa znacznie większa. Może to dzieci, a ludzkie dziecko (niemowlę) też nie potrafi utrzymać samodzielnie głowy w pozycji pionowej. Wizualizacja na ostatniej fotografii przedstawia osobnika bez odniesienia do wzrostu i bez charakterystycznej wypukłości wiec sugeruje dojrzałego osobnika.

 • Publikowanie materiału na temat tych mumii nie jest kompromitacją, dopóki nikt nie udowodni, że to jest oszustwo. Jak widzicie, środowisko nie jest jednomyślne, więc nie wyrokujmy zza klawiatury, bo to jest niepoważne. Co z tego, że to coś przypomina ET? A może to właśnie te mumie są kluczem do rozwiązania tajemnic przeszłości megalitycznej?

 • @Arek, W pogrzebie Kuronia uczestniczyli księża, pastorzy, rabini… Ponoć ktoś skomentował, że zmarły musiał najwyraźniej wierzyć we wszystko.
  Otóż sądzę, że nie ma co dawać wiary w kosmitów, teorię ewolucji, czy nigdy nie zauważone dziwactwa przeczące genetyce. Wydaje się, że racjonalne jest zdanie o ludziach przed potopem, którzy posunęli się w degeneracji umysłowej i etycznej w stopniu do jakiego współczesna sodomia, czy tzw. nauka jeszcze się nie przybliżyła, bo na razie tylko eksperymentują z DNA i hybrydami.
  Zastanówmy się. Matematyka oblicza możliwość powstania komórki jako przypadek określany liczbą nieprawdopodobieństwa większą, niż liczba atomów we wszechświecie. No, to skąd by się wzięli kosmici? Chyba tylko od tej mysiej macierzy, co urodziła świnkę, no a później to już rodziła i rodziła – i Słońce i kosmitę.
  Ehhh, zabobon.

 • Przedtem nie widziałem ich głowy z profilu (myśłałem ze jest taka jak u człowieka mneij wiecej). Ale teraz, patrząc szczególnie na ich długość i wielkośc w porównaniu z cieniutka szyją i wąziutkim torsem, to sorry, ale utrzymanie takiej głowy w pionie byłoby niemożliwością dla takiej istoty. Wiem że tu nikt się nad tym nie zastanowi zapewne, bo i po co…

  Poza tym przeciez to wiernaakopia E.T. z filmu Spielberga:) Bosz, fejk jak nic. Kris nie ośmieszaj się z tym dalej:)
  http://www.celebitchy.com/wp-content/uploads/2009/05/2002_e_t_the_extra_terrestrial_007.jpg

   • Spokojnie A :). Jeśli przeczytasz poprzednie części tej historii, to zauważysz, że to nie promocja tematu a jego obserwacja. Obserwuję tę sytuację od samego początku i ciekaw jestem dokąd doprowadzi. Jest znalezisko, ludzie z nazwiskami, instytucje, polityka, opinie – czyli wszystko co pozwala mieć pełen kontekst tego, co się dzieje wokół tych mumii. Co to znaczy ośmieszać się? Czym? Jeśli nawet to wszystko okaże się fejkiem, to przez fakt, że cała historia jest obserwowana razem ze mną przez sporą grupę ludzi sprawi, że za pół roku nie pojawi się na YT jakiś „odkrywca”, który namiesza ludziom w głowach. Super porównanie z E.T. Spielberga! Ale z drugiej strony – jak mawiał Tewie Mleczarz – dlaczego Spielberg nadal swojemu ET taki właśnie kształt i formę????? Twoje obserwacje z pewnością szybko potwierdzą lekarze, którzy doskonale rozumieją motorykę i dynamikę poruszania się ciała. Paru kreci się wokół projektu , ale na razie żaden z nich nic takiego nie ogłosił. Dziwne. Nie? 🙂

    • Sorry to nie był atak na ciebie:) Mozę źle to ująłem, odniosłem tylko wrażenie że się coraz bardziej przychyylasz do tego że to prawda.
     A wracając do E.T., on miał podobnie długie paluchy, tyle że Spielberg dał mu przeciwstawny kciuk co ma sens przy trzymaniu czegokolwiek…
     Naprawdę te trzy mumie na pierwszym zdjęciu to E.T. zmumifikowany jak nic:) No chyba że Spielberg jest w spisku i był to etap oswajania nas z tym że oni tak naprawdę wyglądają heh…

    • Co do głowy. Wystarczy zrobić sobie wyobrazić że mamy dwa razy cieńsza szyję niż obecnie, a nasza głowa jest wysunięta w przód i w tył kilkakrotnie bardziej niż teraz. Spróbujmy teraz ją pochylic czy spojrzeć się mocno w górę. Naprężenia na kręgosłup byłby ogromne.

     • Na pewno masz dobry argument a przywołanie Spielberga i ET jest świetne. Póki co nie ma innej drogi aby ocenić , co się dzieje z tymi mumiami niż poprzez ludzi, którzy mają do nich dostęp. jestem przekonany, że w tym temacie coś sie jeszcze wydarzy. Przewiduję, że wejdzie w to policja i skonfiskuje mumie. I to będzie koniec historii.

      • A skoro jeszcze nie weszła, to może już wiedzą że to nic „poważnego”, co możne zachwiać kanonami nauki.

       • A – a dlaczego Trzmiel lata??

        • A dlaczego trzmiel miałby nie latać ?Przypuszczam iż założeniem twojej błędnej tezy jest obliczony stosunek jego powierzchni skrzydeł do masy całego ciała,a opierasz to na badaniach aerodynamiki samolotów czy helikopterów.Natomiast nie bierzesz pod uwagę takich parametrów jak prędkość czy współczynnik siły nośnej. Prędkość lotu trzmiela jest bardzo mała w porównaniu do prędkości samolotów. Siła nośna zależy od kwadratu tej prędkości. Przy małych prędkościach opływ powietrza jest zupełnie inny, powoduje minimalne opory. Dlatego też modele samolotów mogą pionowo stać w miejscu.Trzmiel macha skrzydłami z bardzo dużą częstotliwością. Na jego skrzydłach powstaje zmienny kąt natarcia oscylujący w okół jednej wartości: tzw oscylacyjny kąt natarcia. Mądry owad wyprowadził naukowców na manowce na długie lata bo okazało się, że dzięki temu współczynnik siły nośne zwiększa się nawet kilkakrotnie. Jako że zdolności lotnie zależą w dużej mierze od siły nośnej a ta od współczynnika siły nośnej. Takich zdolności pozazdrościłby nie jeden współczesny śmigłowiec.Przy okazji poczytaj o Liczba Reynoldsa, to może Ci wiele wyjaśnić

         • Wybacz kolego, ale nie załapałeś. Użyję zatem innego przykładu – serce jako pompa ma stanowczo za małą moc, by obsłużyć cały układ, a mimo to organizmy w nią wyposażone funkcjonują, to i cudaczną głowę można nosić na wątłej szyi.

          • Co ma serce do naprezen mechanicznych na kregoslup? Przyklad nietrafiony, wysil sie bardziej.

          • Witaj kolego , bardzo mi miło że nazywasz mnie kolęgą więc i ja odwzajemniam tym samym otóż w twojej tezie jest błąd . Na jakiej podstawie twierdzisz że serce jest pompą ? Na podstawie nauki sprzed 20 lat że serce to pompa o mocy jednego skurczu ok 2 watów i nie da rady przepchnąć przez cały system naczyń krwionośnych liczących który z najmniejszymi naczyniami włosowatymi liczy trzydzieścikilka tyś km.Czyli takie małe serce i taka mała moc nie da rady przepchnąć krwi przez te wszystkie tętnice czy naczynia włosowate aby dotarło to do komórek a potem żeby jeszcze wróciła.Według najnowszych badań naukowych to nie serce pompuje krew a komórki,które działają jak malutkie pompy, poczytaj że ciśnienie krwi powrotnej do serca jest większe jak na wyjściu.To te miliony komórek powodują zwiększenie ciśnienia krwi. Zbyt mało tu miejsca na dokładne wytłumaczenie zasady działania dlatego chętnie służę odnośnikami czy linkami gdyby coś było nie jasne. Z racji wykonywanej pracy jestem w domu tylko w weekendy dlatego odpisuję z takim opóźnieniem

 • Czekamy az ktorys uniwersytet wreszcie zbada te ciala! Potrzebny jest porzadny zespol, srodki i gwarancja ze mumie gdzie przypadkiem nie znikna.

 • To jest po prostu NIESAMOWITE !!! Czyżby „Maria ” była tą wyczekiwana hybrydą ? Wyczekiwaną obecnie a istniejącą przed wiekami ?
  Jest taka stara teoria wspomagająca teorię ewolucji która, w skrócie mówi o skokowej ewolucji czyli np. że, mysz rodzi sobie świnkę morska .
  I teraz pozostaje podyskutować która teoria jest lepsza , bo o ocenie jej prawdopodobieństwa możemy zapomnieć ,to czyste gdybanie .
  – Czy jest to jedna z hybryd , podobnie jak Gwiezdne Dziecko , co oznaczaloby w sumie że kiedyś tam do puli genowej Indian dołączyli swoje geny obcy . Jakis jeden rozbitek któremu się spodobało . 😉 (mimo wszystko w czaszce G.D. było wiele anomalii „konstrukcyjnych” )
  – Czy prawdziwa jest teoria skokowej ewolucji , gdzie w osobniku zachodzą duże zmiany w budowie ,rodzi się cudak, a od środowiska zależy czy te zmiany dadzą nową linię życia gatunku czy, pozostanie on jedynie osobliwościa w społeczności
  – Czy może istnieja portale międzyczasowe które, przerzucają żywe organizmy w różne czasy i „Maria” była tak naprawdę człowiekiem z przyszłości .Stąd możemy mieć ślady stup ludzkich obok śladów dinozaurów , opisy walk rycerzy ze smokami czy przeloty samolotów z zachwianymi czasami przylotów na lotniska , łańcuszki zatopione w bryłach węgla.

Comments are closed.