Paralaksa

Za parę dni nowa/stara “Paralaksa” wraca na antenę Radia Paranormalium. Audycja będzie na żywo i Ivellios włączy telefony, radiostacje i inne urządzenia telekomunikacyjne aby utrzymać kontakt ze Słuchaczami. Jak zawsze przy okazji takich powrotów niepewność jest uczuciem dojmującym. Z jednej strony kusi możliwość zbudowania autorskiej audycji i prezentacja własnych tematów, ale z drugiej może się to okazać nikomu niepotrzebnym nadmiarem, słowną redundancją na którą mało kto znajdzie czas. Cieszy, że kilku słuchaczy RP i czytelników NA zadeklarowało swoją obecność przy głośnikach – więc z pewnością nie będę sam na sam z Ivelliosem 🙂

Paralaksa będzie trwała godzinę. Da się ją skrócić, ale nie da się wydłużyć bo zaraz po niej startują Debaty, które mają ustaloną renomę i wielu ludzi na nie czeka. Przewidziane tematy do dyskusji w Paralaksie to:

1. Nagła śmierć Jima Marrsa, znakomitego dziennikarza śledczego z Teksasu. Nie ma tu konspiracyjnej teorii na temat jego śmierci, ale warto przypomnieć jego sylwetkę a także poglądy. Marrs wierzył, że za powstanie naszej cywilizacji odpowiedzialni są Anunnaki i że nawet dziś mają na nas wpływ
2. Kwestia peruwiańskich trójpalczastych mumii i nowe informacji z tym związane – oczywiście spekulacje i teoria na ten temat
3. Arka Przymierza, gdzie jest i na czym polegała jej tajemnicza siła – wg. teorii pewnego ortodoksyjnego rabina.
4. Arka była miejscem przez które Jahwe kontaktował się z narodem wybranym. Kim był Jahwe i jakie są jego związki z…. Anunnakami?
5. Jeśli wystarczy czasu to jeszcze krótkie omówienie tajemniczych eksperymentów Japończyków podczas II WŚ na Wyspach Kurylskich.

Oczywiście aktywność Słuchaczy jest mile widziana i jeśli tylko podołam możemy rozmawiać na każdy inny temat. Jeszcze raz zapraszam i ewentualne pytania lub zagadnienia proszę wpisywać poniżej w komentarzach. Dzięki!

No i poszła…
Radio Paranormalium: https://www.paranormalium.pl/2040,sluchaj

YT:

18 comments

 • Będzie link do odsłuchania Paralaksy z 6.08.17r. na stronie NA.?

  • Miliana – na samym końcu wpisu powyżej są dwa linki. Jeden do Radia Paranormalium a drugi do YT. Pozdrowienia! 🙂

 • moze najlepsza forma paralaksy byloby zainicjowanie tematu na stronie , poczekanie na komentarze a potem monolog na radiowej fali ? i wilk syty i owca cala bo po co wysluchiwac sluchaczy ? od tego sa debaty . Powiedzmy paralaksa o piramidach bo sledzac komentarze pod felietonem jest kilka tematow na ktore warto zeby nasz Chris Poszukiwacz sie wypowiedzial . Powiedzmy – felietonik paralaksowy , dyskusja jakis tydzien , paralaksa a potem moze jeszcze jedna jako dopelnienie i odpowiedzi koncowe . ?????

  • Podoba mi się ten pomysł 🙂 Zwłaszcza że bardzo chciałbym uniknąć powtarzania wyświechtanych wersji i powracać do takich zagadnień tylko wtedy, kiedy jest coś nowego w temacie. Ostatnia audycja s kończyła się zapowiedzią Anunnaków, ale będziemy na to patrzeć pod pewnym specyficznym kątem po to – aby zgrabnie ześlizgnąć się na Antarktydę (jest połączenie) i serię rozmaitych wydarzeń z ostatnich kilkudziesięciu lat 🙂

 • Powrót audycji w świetnej formie, oby w miarę możliwości pojawiała się cyklicznie, wsparcie słuchaczy gwarantowane!
  Dziękuję za pozdrowienia na antenie oraz sprostowanie.

 • Bardzo dobrze się słuchało Paralaksy „po nowemu” 🙂
  I nie wiadomo kiedy zleciała godzinka, jakby to było parę minut. Stanowczo za krótka Paralaksa! Pozdrowienia!

 • Pytania (pewnie poczeka w kolejce z uwagi na króki czas audycji) związane z krytozoologią, która mnie interesuje (skądinąd szkoda że Ivellios zaprzestał aktualizowania strony o tej tematyce):
  1) W audycjach czesto mówiłeś o Wielkiej Stopie oraz Chupacabrze, czy w USA są jeszcze jakieś krytptydy, których istnienie jest wysokie, w szczególności chciałbym abyś odniósł się do ThunderBirda
  2) Czy dopuszczczas, aby do obecnych czasów przetrwały jakieś duże gatunki zwierząt, które przez zoologię zostały uznane za wymarłe przynajmniej kilkaset lat temu, np. niektórze twierdzą, że na niezmierzonych obszarach syberii widzieli mamuty, skądinąd uznaje się, że te wymarłe ok. 10 tys. lat temu , czy może byc to związane z upadkiem komety o kórym wspomnaiłem w ostatniej audycji o zagrożeniach z kosmosu (nie pamietam, czy było to 11 tys. lat prze n.e czy XI wieków)

 • Miód na uszy me, nie mogę się już doczekać! Kontynuacja najlepszego podcastu jaki gościł na ramach Radia P. W przeciwieństwie do innych ma on taką dziwne cechę, że mimo wielokrotnego przesłuchania każdego podcastu – nie nudzi się, ma w sobie coś paranormalnego.
  Może poruszę temat wrażliwy, może tylko ja mam takie obiekcje, ale format dialogu ze słuchaczami zarówno w debatach jak i szczególnie w przypadku Paralaksy (gdzie był to monolog z napięciem trzymającym od początku do końca bez rozpraszania i był to cholernie mocny atut) jest drogą w złą stronę. Po kolejnych debatach, gdzie w chwili otwarcia linii telefonicznej jej poziom diametralnie spada i wręcz nie da się jej słuchać, uczestnicy zmuszeni są na siłę odpowiadać na pytania które są często bez sensu, wałkowane były już setki razy lub siłować się ze słuchaczami na argumenty nie przystające do tematu – razem z dziewczyna twierdzimy, że to zła droga. Format debaty pomiędzy ludźmi mającymi coś do powiedzenia i wypowiadającymi się w tematach wcześniej zgłoszonych, przesortowanych przed programem lub na bieżąco przez Ivelliosa – to jest w mojej opinii optimum – zachowany jest wysoki poziom i spójność.
  Proszę nie traktować tego jako atak personalny, ale jako (mam nadzieję) konstruktywną krytyka – przy całym szacunku dla dzwoniących słuchaczy lepiej dla nich (i często dla nerwów rozmówców) byłoby pytania zadawać pisemnie w formie jak wcześniej.
  Z zupełnie innej beczki natomiast – czy powstanie kiedyś Paralaksa/debata poświęcona stricte megalitom? Z historią Stonehenge, jego przebudowy, wszystko w jednym miejscu? taka luźna sugestia tematu 🙂
  Pozdrawiam i do usłyszenia jutro (jednostronnego)!

 • Tematy ciekawe tym bardziej, że owi „bogowie” pojawiają się we wszystkich mitologiach, również u Słowian. Warto zwócić uwagę, że wraz z wizerunkiem Drzewa Życia/ Axis Mundi wszystko zostało odwócone/przekręcone. Skoro zostało odwrócono, przekręcone, to trzeba z uwagą i ostrożnością czytać i słuchać co jest nam mówione i przekazywane. Skoro Jahwe potrzebował urządzeń, a jest ich sporo nawet w Biblii, to mógł być bogiem/Bogiem dla ludzi, którzy nie znali techniki. Przy okazji warto podjąć wątek wojny i katastrofy i może innym razem, a’propos kontaktów – formy materialne i niematerialne, przy czym astral to nadal forma w sumie materialna. Wyższa forma to świadomość, którą tu mamy cząstkową, ale można połączyć się ze swoją świadomością w pełni i wtedy wszystko wygląda inaczej. W formie astralnej, nawet my – ludzie możemy być widoczni i wyczuwalni przez innych bardziej wrażliwych ludzi. Możemy podróżować/być w cudzych snach, potrafimy to my – ludzie. Dlaczego mają nie potrafić inne cywilizacje? Dlaczego też robi się wszystko aby człowiek nie wiedział, że potrafi, a jeśli już potrafi to uznawany jest albo za opętanego albo za schizofrenika? Z wyjątkiem tych, którzy ogłaszani są za świętych (ciekawe z jakiego kręgu? i kto?) i jakie wizje i nakazy są wdrażane w życie z owych przekazów. Połączenie ze świadomością z kolei daje wgląd w całkowicie inne, szersze spektrum. Wpływ na nas mają nie tylko Annunaki – na szczęście 🙂 Dlatego Ziemia dostała nową szansę i nowy pakiet pola informacyjnego, zaczną się więc zmiany w świadomości, w technice, nauce – tylko co ludzie z tym zrobią, co my z tym zrobimy? Czy zmiany nastąpią również w świadomości i rozwoju duchowym? Pozdrawiam i chętnie posłucham, dla mnie to chyba będzie pierwsza taka audycja, od niedawna jestem słuchaczem radia.

 • Witam Chris, tematy zapowiadają się naprawdę godnie 🙂 Myślę, że skuszę się na telefon w trakcie paralaksy, bo przede wszystkim tematy Anunnaków są mi bardzo bliskie. Pozdrawiam a propos od wczoraj mam kotkę, która przez sentyment podobnie jak Ty, do X Files nazwałem Scully 😉 Może podeślę kiedyś zdjęcie haha.

  • Doskonały wybór imienia dla kotki 🙂 Temat Anunnaków został szybko wykrzywiony i myślę, że świadomie odizolowany od pierwszych historii naszej cywilizacji. Ma sie takie wrażenie, że to odjechany pomysł Sitchina, gdy tymczasem ich historie zapisane są na tysiącach tabliczek, które dotrwały do naszych czasów. Wiele z nich zniknęło w 'dziwny” sposob z muzeów a ostatnia afera z Hobby Lobby pokazuje, że ktoś jednak zwraca na nie baczną uwagę i stara się przejąć jak największą ich ilość.

   • No właśnie, sprawa jak zawsze jest bardzo podejrzana. Przeczytałem wszystkie książki Sitchina, po czym przesluchalem wszystkie wykłady Heisera, owszem, ma on wiedzę, ale to właśnie są tylko jego interpretacje… A innych materiałów o tabliczkach jest bardzo mało..Gdzieś oczywiście są informacje, iż Sitchin miał powiązania z Rothschildami i dlatego nie można mu ufać, ale dezinformacja w tej chwili jest tak przeogromna, że można stracić orientację. A tak w ogóle to mam 36 lat, taka tematyką interesuję się od 22 lat, kiedy w nagrodę za świadectwo z paskiem:) otrzymałem propozycję wybrania książki. I padło na 'Święty Graal Święta Krew’, absolutnie nie wiem dlaczego, może taka miała być moja droga… Do wtedy byłem wychowywany w duchu bardzo katolickim, teraz mam oczywiście zgoła inne poglądy, podobne w sumie do Twoich, jeśli chodzi o religię. I tak się zaczęło, potem przyszła fascynacja UFO i resztą rzeczy. Tak ja Ty naciąłem się w przeszłości tez na te wszystkie opowieści o Ujawnieniu, programach kosmicznych. Ale mam nadzieję, że może kiedyś będzie okazja, by o tym pogadać czy na antenie, albo jak będziesz gdzieś w Polsce, przy kufelku, albo szklaneczce czegoś dobrego 🙂 pozdrawiam

 • No, super. Życzę weny radiowej i do boju!

  • Do boju… do boju…. Glowa mi tak napuchła, że się hełm nie mieści…
   Okularami się najwyżej zasłonie…

 • Chris gratulacje z powrotu do ….
  O słuchaczy raczej się nie kłopocz , wszak medialna z Ciebie „bestia” , masz grono powiększające się i przewiduję że zabłyśniesz niczym STARA-NOWA dla wielu gwiazda .

  • Leszku albo jak supernowa. Raz a dobrze, z łabędzim śpiewem na ustach. Dzięki za wsparcie! Wszak razem z Piotrem, Arkiem Kocikiem i Ivelliosem zaczynaliśmy Debaty parę lat temu 🙂 więc czujesz mój ból 🙂 Poza tym … to nie Taniec z Gwiazdami – żeby mnie od razu tak przezywać…. Pozdro!

 • A da się do tego radia z komórkowego fona dodzwonić? Czy trzeba mieć jakieś skajpy i mikrofon?

  • Da się. Przed audycją Ivellios poda namiary.

Comments are closed.