Obama jedzie do Bariloche cz.2

Na stronie Fox News Latino opublikowano taki oto artykuł, który być może wiąże się z wizytą prezydenta Obamy w Argentynie, o której pisałem przed Świętami. Pozwolę sobie zacytować go w całości bo przedstawia on problem w zupełnie innym, rownie interesującym świetle 🙂 :

“Krąży wiele plotek na temat tajemniczej chińskiej stacji kosmicznej, zbudowanej na pustkowiach argentyńskiej Patagonii.

W 2012 r. szefowie rządów z Pekinu i Buenos Aires podpisali porozumienie w sprawie budowy tzw. “Odległej Stacji Kosmicznej”, która wg planów miała zostać ukończona pod koniec 2016 r.

Mimo, że oficjalnie “stacja na Półkuli Południowej ma służyć wparciu badań Księżyca i innej kosmicznej działalności” to istnieje podejrzenie, że będzie miała ona także znaczenie militarne. Podczas ostatnich argentyńskich wyborów prezydenckich, zwycięzca Mauricio Macri oświadczył, że ujawni wszelkie “tajne załączniki” do chińsko-argentyńskiej umowy w tej sprawie.

“To porozumienie pozwoli Chińczykom – dzięki stacji na Półkuli Południowej – na wsparcie programu badań Księżyca i innej działalności kosmicznej” – oświadczyła ambasada Argentyny w Pekinie w 2012 r. “Z drugiej strony Argentyna będzie korzystać ze stacji realizując swój własny program kosmiczny”.

stacja patagonia1

W odróżnieniu od innych stacji kosmicznych w krajach południowoamerykańskich – anteny zbudowane przez ESA w argentyńskiej prowincji Mendoza – będą obsługiwane przez chińską armię. Chiny wyjaśniły, że mimo iż stacja będzie obsługiwana przez armię, to cały budynek łącznie z personelem będzie całkowicie cywilny.

Intencją wykorzystywania olbrzymich anten w jakie wyposażona jest stacja będzie monitorowanie Księżyca – w związku z chińskimi ambicjami wysłania tam załogowej wyprawy – ale niektórzy spekulują, że ich cel może być dwojaki: obserwowanie ciał niebieskich a także przechwytywanie sygnałów z innych satelit.

Niezależnie od spekulacji, Chiny nie przekazują opinii publicznej zbyt wielu informacji na temat swojej odległej stacji i jej zadań. Region argentyńskiej Patagonii, wygląda na idealne miejsce dla stacji kosmicznej, bo miejsce jest odległe, płaskie i można tam dojechać samochodem.

stacja patagonia2

“Miejsce musiało mieć połączenie drogowe i światłowodowe a także być w izolacji od reszty świata” – powiedział Felix Menicocci, Sekretarz Generalny Narodowej Komisji Kosmicznej Argentyny.

Doskonałe relacje pomiędzy Chinami i Argentyną podczas sprawowania rządów Cristiny Fernandez de Kirchner zepsuły się nieco, gdy w grudniu (2015 r.) zamienił ją na stanowisku prezydenckim Macri.

Wcześniej w tym tygodniu (marzec, 2016), argentyński okręt wojenny zatopił chiński kuter rybacki, który dokonywał nielegalnych połowów na wodach międzynarodowych.”

Artykuł ten stawia wizytę Baracka Obamy w Argentynie i jego obecność w Bariloche w nieco innym świetle. Mimo iż miejsce to wywołuje żywiołowe skojarzenia z niemieckimi weteranami wojennymi ( 🙂 ), to być może cel wizyty jest zupełnie inny, niż odgrzewanie sentymentów z połowy zeszłego wieku. Przede wszystkim nowy prezydent Macri w porównaniu do pani de Kirchner jest o wiele bardziej proamerykański. Już na początku swojej kadencji ugiął się pod naciskiem światowych banksterów i Argentyna zaczęła spłacać swoje długi, które leżały odłogiem przez wiele lat i wielu ekspertów uznawało je za bezpowrotnie stracone. Poza tym pani de Kirchner w swojej polityce wyraźnie sterowała w kierunku krajów BRICSA widząc w tym jedyny sposób aby przeciwstawić się amerykańskiej hegemonii politycznej i ekonomicznej.

chiny-argentyna

Kraje BRICSA budują własny system clearingu finansowego, który jest niezależny od USA i Chiny jako gigant ekonomiczny są tu najważniejszym partnerem. Stąd także kooperacja tych krajów w dziedzinie eksploracji przestrzeni kosmicznej, gdzie Chiny poczynają sobie coraz śmielej. Chiński łazik wędruje w tej chwili po powierzchni Księżyca i kto wie co napotkał na swojej drodze… NASA co prawda nigdy otwarcie nie potwierdziła istnienia na Księżycu czy na Marsie śladów bytności jakiejś obcej cywilizacji, ale wielokrotnie dawała do zrozumienia, że jest tam coś więcej, niż kupa sterylnych i jałowych kamieni. Można jedynie spekulować dlaczego tak się stało. Nie zapominajmy, że to właśnie byli (?) naziści stworzyli NASA jaką znamy i amerykański program kosmiczny. Być może ceną za to był dostęp do wszystkiego co uda się znaleźć poza naszą planetą. Jak inaczej wytłumaczyć entuzjazm i ochotę z jaką byli SS-mani zaczęli służyć nowym panom? Ci którzy znają moje poglądy, które zresztą często wygłaszam publicznie wiedzą, że nie zgadzam się z tym, że potęga nazistów została złamana w maju 1945 r. i uważam, że dziś mają się oni lepiej (kolejna generacja) niż kiedykolwiek.

patagonia

Argentyna przez lata nie tylko dawała bezpieczny azyl nazistom – być może z samym Hitlerem i Bormannem na czele – ale także pozwalała na kontynuowanie rozmaitych tajemniczych badań naukowych, o których rozpisywałem się w poprzedniej edycji NA. Nie można być wcale pewnym, że tego rodzaju aktywność zakończono raz na zawsze wraz z upadkiem Juana Perona. Argentyna ma wg obecnej umowy wykorzystywać 10% czasu pracy chińskiej stacji w Patagonii, co każe zastanowić się kto, w jaki sposób i do jakich celów będzie ten wyrafinowany sprzęt wykorzystywał? Czy to oznacza, że tajemnicze badania na terenie Argentyny nadal są kontynuowane i ktoś potrzebuje chińskich anten do swoich celów? Brzmi to trochę jak lekka fantazja, ale z drugiej strony dosyć leniwy prezydent Obama nie fatygowałby się osobiście jechać aż na koniec świata, żeby pogratulować zwycięstwa nowemu argentyńskiemu prezydentowi… Na dodatek tuż po oficjalnej wizycie w Buenos Aires BHO zaszył się w San Carlos de Bariloche, co pozwala na pełną dyskrecję przy spotkaniach z osobami, które nie chcą widzieć swoich nazwisk w oficjalnym protokole dyplomatycznym. Miejsca tego nie udało się spenetrować nawet osławionemu Mossadowi. To czyni całą tą historię ogromnie ciekawą i jest (być może) kontynuację tego, co z pozoru umarło śmiercią naturalną (co w przypadku wojennych nazistów, trzeba rozumieć dosłownie). Czas to pokaże. (albo i nie 🙂 )

2 comments

  • Najnowsza historia(II wojna i po) jest równie ciekawa i tajemnicza co Wieki Średnie,każdy element do układanki jest interesujący.Ja do listy życzeń dopisałbym wynalazki Tesli i jego geniusz,Nazistów i ich tajemnice,Księżyc i ciekawostki na jego temat,Piktogramy,czy ukrywa się przed nami nową technologię?Pozdrawiam 🙂

    • Tak się składa, że to są także moje ulubione tematy 🙂 Dopisuje do listy i również pozdrawiam!

Comments are closed.