Polowanie na Hitlera

P

ytanie czy Adolf Hitler rzeczywiście popełnił samobójstwo w berlińskim bunkrze, czy raczej udało mu sie uciec i beztrosko dożył sędziwego wieku nigdy nie ukarany za swe czyny – nurtuje wielu ludzi od momentu zakończenia najkrwawszej z wojen. Pytanie to dziś wciąż wydaje się być aktualne zwlaszcza w świetle najnowszej książki Jerome’a Corsi pt: “Hunting Hitler: New Scientific Evidence That Hitler Escaped Germany” (“Polując na Hitlera. Nowe dowody naukowe na to, że Hitler uciekł z Niemiec”).

Corsi przestudiował wiele odtajnionych akt FBI i amerykańskiego wywiadu, z których wynika, że Hitler wymknął się sprawiedliwości. Cała historia o tym, jakoby Hitler w ostatnich dniach obrony Berlina pojął za żonę Ewę Braun, po czym tak ją jak i siebie pozbawił życia aby nie dostać się do radzieckiej niewoli, została wg Corsi’ego wymyślona w celach politycznych i propagandowych.

hitler-i-eva-braun

Prawdą jednak jest to, że nikt nie widział Hitlera popełniającego samobójstwo. Można jedynie zobaczyć na zdjęciach dwa martwe ciała rzekomego wodza III Rzeszy i jego żony, ale nigdy nie dokonano ich właściwej identyfikacji.
W 2009 r., archeolog ze stanu Connecticut – Nicholas Bellatoni – dostał pozwolenie od władz Rosji na zbadanie fragmentów czaszki, która miała być dowodem na samobójstwo Hitlera. Badania te przyniosły wstrząsający wynik. Czaszka nie należała do Hitlera a do 40 letniej kobiety nie zwązanej w żaden sposób z Ewą Braun!
W swojej książce Corsi stara się udowodnić, że Hitler wydostał się z Niemiec do Argentyny przy pomocy amerykańskiego wywiadu, który współpracował w tajemnicy z nazistami od 1943 r. Allen Dulles – wówczas agent Office of Strategic Services (OSS), organizacji, ktora później stała się CIA, prowadził dialog z nazistami ze swojego biura w szwajcarskim Bernie.
Corsi stawia w swojej książce takie niewygodne pytania jak:
• Dlaczego nie udało sie Amerykanom zdobyć fizycznych szczątków ciała Hitlera w momencie kiedy Rosjanie ogłosili że je odnaleźli?
• Dlaczego tak Stalin jak i Eisenhower wątplili w śmierć Hitlera?
• Dlaczego nikt w bunkrze Hitlera nie słyszał strzałów?
• Czy amerykanscy agenci wywiadu, włączając w to OSS i Allena Dullesa (który poźniej został szefem CIA za rządów prezydenta Eisenhowera), pomogli Hitlerowi w ucieczce, tak jak pomogli wielu innym nazistom?
Argentyńskie media pisały o tym, że Hitler przybył do ich kraju a nastepnie pisały o jego w nim obecności. Dlaczego wiadomości te nie dotarły do Europy i Ameryki?

hunting-hitlerWsród wielu dokumentów, bierze także Corsi pod uwagę raporty z autopsji, transkrypty przesłuchań i dokumenty z archiwów radzickich, CIA i wielu innych
Jego dowody na potwierdzenie ucieczki Hitlera są szokująco przekonujące i wykluczają podwójne samobójstwo fuhrera i jego żony w berlińskim bunkrze. Legenda ta, jak i wiele innych o popełniających samobójstwo nazistach miała dopomóc im w ucieczce i zmylić czujność tych, którzy chcieli postawić ich przed Trybunałem w Norymberdze. Corsi udowadnia także, że Dulles pomagał Martinowi Bormannowi przetransportować miliardy dolarów, które zostały zainwestowane a raczej uprane na giełdzie tak w USA jak i w Argentynie.
W National Archives w College Park, Corsi odnalazł szokujące oświadczenie ówczesnego wodza naczelnego wojsk alianckich Dwighta Eisenhowera, opublikowane w gazecie “The Stars and Stripes” , 8 października 1945 r. W artykule napisano że: < em>“Istnieją powody aby wierzyć, że Hitler wciąż pozostaje przy życiu i jest to związane z wypowiedzią generała Eisenhowera w wywiadzie udzielonym holenderskiemu dziennikarzowi. Oświadczenie generala zmienia jego poprzednią opinię, że Hitler nie żyje.”
Oświadczenie to zostało zignorowane nie tylko przez amerykańską prasę, ale i historyków.

Szukając drogi jaką Hitler uciekł do Argentyny Corsi znalazł w dokumentach dowody, że dokonał tego dzięki niemieckiej łodzi podwodnej U-530, która wynurzyła się u brzegów Mar del Plata, dowodzona przez kapitana Otto Wermutha. Zanim do tego doszło, wszyscy pasażerowie okrętu zostali potajenie odebrani łodziami wysłanymi z brzegu pod osłoną nocy. 18 lipca 1945 r. attache do spraw morskich w ambasadzie amerykańskiej w Buenos Aires wysłał do Waszyngtonu poufny meldunek, że istnieje wiele powodów aby wierzyć, że U-530 przywiózl do Argentyny Adolfa Hitlera wraz z Ewą Braun, zanim okręt zostal internowany na wodach argentyńskich.
Tymczasem argentyńska prasa pisała o gorącym przyjęciu jakie zgotowali Hitlerowi sympatycy faszyzmu w Argentynie, którzy znaleźli dla Hitlera i jego świty doskonałą i komfortowa kryjówkę na pustkowiach Bariloche, gdzie Hitler dożył sedziwej starości. W 1943 r. architekt Alejandro Bustillo na życzenie sympatykow faszyzmu w Argentynie zaprojektował i zbudował rezydencję dla Hitlera i Ewy Braun. Residencia Inalco jest położona pomiedzy San Carlos de Bariloche a Jeziorem Nahuel Haupi i przypomina Obersalzberg w niemieckich Alpach, które bylo miejscem specjalnie ulubionym przez Hitlera. Hitler miał sie tam wprowadzić w czerwcu 1947 r.

One comment

  • Super artykuł. Chris słucham zgrany na pendrivea debat ufo logicznych z twoim udziałem .miazdzysz wiedzą resztę członków. Będę stałym czytelnikiem nowej Atlantydy.
    Jestem tylko zdziwiony ze nie jesteś jeszcze najbardziej znanym ufologiem
    Tak mądrze i z rozwagą i ogromna precyzja opowiadasz . No szacunek normalnie jesteś moim idolem

Comments are closed.