Sunday, August 30th 2015
paź
2010
5

Cieknąca heliosfera i przepowiednia Majów

Nasza heliosfera, w której zawiera się cały Układ Słoneczny, jest naturalną ochroną przed promieniowaniem kosmicznym, a na podstawie ostatnich obserwacji nie ulega wątpliwości, że coraz bardziej przecieka. Promieniowanie kosmiczne, które wdziera się do środka tej strefy, może być szczególnie niebezpieczne dla astronautów pracujących na stacji kosmicznej lub podróżujących w przestrzeni kosmicznej. Zwiększone promieniowanie kosmiczne będzie miało także wpływ na życie na Ziemi. Takie (oficjalne) wnioski wyciągnięto na podstawie serii analiz jakich dokonały satelity naukowe (szczególnie satelita IBEX), krążące dookoła Ziemi. Heliosfera zmienia się znacznie szybciej niż poprzednio sądzono. Spełnia ona bardzo ważną funkcję chroniąc cały Układ Słoneczny przed aż 90% promieniowania kosmicznego.

Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla Ziemi i nieoczekiwanie doskonale wpasowuje się ona w… przepowiednię Majów! I w tym przypadku ma to więcej wspólnego z nauką niż ezoterycznymi wizjami z przeszłości. Słabnie także pole magnetyczne Ziemi, co oznacza,że więcej naładowanych cząsteczek (wiatr słoneczny) dostaje się do środka naszej atmosfery, wpływając na radykalne zmiany meteorologiczne na naszej planecie. Prądy powietrzne i prądy morskie są ze sobą ściśle powiązane i mają bezpośredni związek z ziemskim polem magnetycznym. Pole magnetyczne – jego kształt – jest z kolei zależne od ilości naładowanych cząsteczek (protonów i elektronów) emitowanych przez Słońce.

Dołączają się do tego zmiany zachodzące we wnętrzu Ziemi, i wszystko to w jednym czasie, być może niechybnie zmierza do magicznej daty ustalonej przez Majów. Trend pogodowy zamiast w stronę globalnego ocieplenia zmierza w przeciwnym kierunku i obecnie mamy raczej do czynienia z globalnym oziębieniem. Jest to związane z dużą aktywnością wulkanów, których wyrzucane do atmosfery popioły, są w stanie ograniczyć dostęp promieni słonecznych do Ziemi. W samej Indonezji gotowych do wybuchu jest 21 wulkanów a ich erupcja może nastąpić w każdej chwili.

Słońce, które w ostatnim czasie było bardzo mało aktywne, budzi się z letargu i może przez to jedynie jeszcze bardziej skomplikować całą sytuację.

  • Blip
  • Blogger.com
  • Facebook
  • Flaker
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop
advert

Podobne Wpisy

No Comments on “Cieknąca heliosfera i przepowiednia Majów”

No one has commented on this entry yet.

Dodaj komentarz

advert